Предмет: математика
Клас: 4
Вчитель: Русанова І.В.
Категорія: спеціаліст, "старший учитель"
Стаж роботи: 30 років
ТЕМА: «Множення двоцифрового числа на одноцифрове. Задача на суму двох добутків»
Мета:
- ознайомити учнів зі способом множення двоцифрового числа на одноцифрове;
- формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків;
- повторити і закріпити знання учнів про знаходження периметра чотирикутника;
- перевірити знання і вміння множити і ділити на 10 і 100, на 1і 0;
- формувати вміння працювати самостійно, в парах, в групі; розвивати логічне мислення;
- виховувати любов і бережне ставлення до природи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Гостей, що до нас завітали, привітайте,
Всім присутнім здоров’я й добра побажайте.
- Бажаємо вам здоров’я і добра.
ІІ. Актуалізація знань учнів
- Вірш Непомітно з’явилась весна -
Ніч вкоротила, дня додала.
Берізки соком наливає,
Землю зеленим килимом вкриває.
Весна іде, красу несе, а в тій красі радіє все.
- Розповідь вчителя
- Найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає в нас природа. Вона завжди чарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт блакитної води, спів пташок, запах квітів, шелест зелених гаїв – усе це дороге серцю. І саме від нас, людей, залежить, чи почуємо ми все це через роки.
- І сьогодні ми на уроці математики помандруємо в світ знань екологічною стежиною добра.
- Усна лічба
Загадка . Цілий день працюю в гаї, діловито дзьобом б’ю.
Я не цвяхи забиваю, шкідників я дістаю. (Дятел)
- Що ви знаєте про дятла?
- Чи потрібно берегти птахів? Чому?
- Як треба берегти птахів?
Якось раз учитель-Дятел
Дав контрольну для звіряток.
А звірята посумніли
І до діток поспішили.
А ви, дітки, часу не гайте,
І звірятам допомагайте.
- Каліграфічна хвилинка
- Одного дня 18 мурашок вирішили полетіли на метеликах. На кожного метелика сіло по 3 мурашки. Скільки метеликів потрібно було мурашкам?
- «ланцюжок»
- Виконати послідовно дії :
100 – 25 +5 : 40 +18 : 5 ∙ 4 -6 = ?
- Яке число заховалося? (10)
- Математичний диктант
- Число 3 збільшити в 10 разів;
- Знайди частку чисел 25 і 25;
- Добуток чисел 0 і 8 збільшити на 45;
- Число 1 помножити на 83;
- Суму чисел 37 і 16 помножити на 0;
- 800 зменшити у 100 разів;
- У скільки разів число 90 більше від числа 9?
Відповіді: 30, 1, 45, 83, 0, 8, 10.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
- Сам. роб.
З00-1 40•2-1 1•4+9 30•3-1 20•5-1
600:20 80:8:10 800:40 60:10:6 8:8+49
- Загадка
Горіх, черешня, слива, береза, груша – це … (дерева)
- Яке слово зайве? Чому?
- А що ви знаєте про березу?
Береза прожила 50 років, що становить п’яту частину всього життя берези. Який вік життя берези?
- Чи потрібно берегти дерева? Як саме? (а ще потрібно насаджувати дерева)
- Задача. Навесні 5 хлопчиків посадило по 7 вишеньок, а 5 дівчаток посадило по 4 яблуньки. Скільки всього дерев посадили діти?
- Задача (на картці). Навесні 5 дівчаток посадили по 4 берізки, а 5 хлопчиків по 6 дубків. Скільки всього дерев посадили діти?
- Задача (на картці). Купили для дитячого садка 9 кг цукерок по 6 грн. за кілограм і 9 кг печива по 5 грн. за кілограм. Скільки коштує вся покупка?
- Додаткові запитання.
- Фізкультхвилинка.
ІV. Мотиваціянавчальної діяльності. Оголошення теми уроку
А Незнайко-пустунець не любив книжок і грець.
Своїм носом лиш вертів, а навчатись не хотів.
Подивіться: от дивак – розв’язав він все не так.
За таку ось небилицю він одержав одиницю.
Давайте, малята, помилки виправляти,
Всі разом будемо Незнайка навчати.
(3+7)•4=400
(5+2)•3=24
(4+6)•8=80
(20+7)•3=?
24•3=?
- Щоб допомогти Незнайкові, нам теж треба навчитися множити двоцифрове число на одноцифрове .
V. Вивчення нового матеріалу
1. Робота на дошці 72•2, 64•2(письмово), 65•3, 71•5, 38•4, (усно)
42•5, 34•5, 58•2
2. Робота в парах
- Відгадайте, що заховано в конверті?
- Загадка. Я найперша зацвітаю білим цвітом серед гаю.
(підсніжник)
- Що ви знаєте про цю квітку? Чому її треба берегти?
- Давайте і ми будемо любуватися красою цієї квітки і не будемо її рвати оберемками.
- Гра «Збережи букет»
- Обчисліть вирази і врятуйте квіти.
21•4 48•2 14•6 37•2
43•2 25•4 27•3 17•3
|
- Самостійна робота (№ 841)
96, 60, 84, 92, 68, 57, 75, 99.
- Але ж не тільки природі ми можемо допомогти. А ще кому?
- Задача (№842) самостійно
-
-
-
- Робота в групі (геометр. матеріал) «Сюрприз»
Ширина прямокутника 14 см, вона менша від його довжини на 4 см. Обчисли периметр прямокутника. (64см)
- Хто із звіряток розв’язав правильно? (66см, 54см, 64см).
- Гра «Скласти картинку» (повторення)
1год 15хв =…хв
8год 20хв =…хв
1доба =…год
3доби =… год
2доби 3год = … год
2доби 18хв = …хв
|
VІІ.Підсумокуроку
- Яку тему вивчали?
- Що повторили?
- Тест: 27•3= 33•2=
а) 91; б) 71; в) 81. а) 99; б) 66; в)55.
- перетворити: 6діб 5 год = … год
VІІІ.Дом.завд. №846
- Якою стежинкою ми сьогодні рухалися, отримуючи знання?
- Читання вірша вчителем. Відповідь дітей у віршах.
Вмійте природу любити,
Кожній стеблинці радіти.
В полі, у лісі, над яром –
Квіти, дерева і трави…
Оберігайте повсюди
Кожну травиночку в гаї,
Все те окрасою буде
Нашого рідного краю.
|
Буду я природі другом,
Йтиму садом, полем, а чи лугом,
Буду я природі вірним другом,
Коли лісом буду я іти,
Теж посію зерна доброти,
Побажаю дереву і пташці,
Щоб вони жили у мирі й щасті!
|
|