Субота
27.04.2024
04:35
Категорії розділу
Шкільні новини [90] Візитка школи [1]
Розклад уроків, дзвоників [2] Нормативно-правова база [8]
Національно-патріотичне виховання [29] Сторінка бібліотекаря [2]
Сторінка психолога [32] Сторінка педагога-організатора [6]
Для вчителя початкових класів [19] Для вчителя основної школи [27]
Для вчителя старшої школи [9] ЗНО [5]
Школа майбутнього першокласника [6] Для батьків [7]
Спортивне життя школи [7] Для класного керівника [6]
ГПД [6] Робота з обдарованими [11]
Діяльність учнівського самоврядування [2] Екстернатна форма навчання [4]
Методична робота [4] Права дитини і людини [2]
Група в FACEBOOK [1] Дистанційне навчання [6]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • СЗШ № 1 м.Сєвєродонецька Луганської області
    Головна » 2016 » Січень » 29 » Узагальнення знань за темою «Давні Індія та Китай»
    11:37
    Узагальнення знань за темою «Давні Індія та Китай»

    Предмет історія Стародавнього світу

    Клас: 6

    Вчитель Пономаренко Марина Олексіївна, І категорія

    Стаж 13 років

    Узагальнення знань за темою «Давні Індія та Китай»

    Мета уроку:

    узагальнити знання учнів про природно-кліматичні, географічні умови Індії та Китаю, культуру та релігійні уявлення, повторити поняття та терміни  шляхом проведення історичної вікторини закріпити та узагальнити знання учнів з даної теми, формувати вміння використовувати набуті знання в новій навчальній ситуації;

     розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, аналізувати, розвивати навички критичного мислення; 

     виховувати повагу до культурних надбань інших народів вчити учнів працювати в групах, толерантно ставитись один до одного, виховувати вміння працювати в умовах здорової конкуренції

    Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань

    Вид уроку: історична вікторина "Інтелектуальні   ігри".

    Хід уроку

    І. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

    На етапі підготовки вчитель ознайомлює учнів з правилами ведення гри, об’єднує  клас в    команди.

    Правила вікторини:

    1.   В змаганнях беруть участь чотири команди, а в конкурсі ораторів   по одному представникові з кожної команди.

    Правила гри

        На уроці учні будуть працювати в групах, урок проходитиме у вигляді змагання між ними.

    2.   Командам буде запропоновано вісім конкурсних завдань, за які будуть нараховуватися бали. За кожне завдання — певна кількість балів.

    3.   Якщо якийсь учень не буде працювати, то з команди в кінці уроку знімається один бал, якщо два учні уникатимуть відпові­дей — то два бали і т. ін.

    4.   За кожне порушення правил гри з команди знімається один бал.

    5.   За кожне доповнення команда отримує додатковий бал.

    Учні з команди-переможниці отримують в кінці уроку оцінки, на один бал вище від зароблених.                                          

    Перемагає та команда, яка отримає більшу кількість балів.

    Команди обирають капітанів, які повинні в кінці уроку виставити оцінки членам своїх команд. Ці оцінки будуть узгоджені вчителем. ІІ.Мотивація

    Шановні учасники! Сьогодні у нас узагальнюючий урок з теми

    «Давні Індія та  Китай».

    Проведемо ми урок у формі    ігор, але не звичайних, а інтелектуальних. Наш урок  повинен пройти з користю давайте з вами вчитися працювати в команді, спробуємо стати більш толерантними, поважати думку наших суперників,  працювати на спільний результат і давайте прагнути стати сильними. А коли ми сильні? Коли ми – разом. Ітак, рушаймо! Командам бажаю успіху!

     

    1. Історичний марафон (перевірка знань термінів та понять).

    Команди називають по черзі поняття і терміни з теми і пояснюють їх.

    Цей перелік триває доти, поки не будуть названі всі основні терміни теми. У цьому конкурсі перемагає та команда, яка останньою називає   термін. 

    Перелік термінів:

    держава, влада, імперія, варни, касти, брахмани, кшатрії, вайшії, шудри, недоторкані, ріта, йоги, буддизм, Рігведа, Магабгарата, Рамаяна, ієрогліфи, філософія, конфуціанство, даосизм, брахманізм.

     

    1. Зроби висновок…(робота з джерелом ).

     

    Працюємо з джерелом

    Прочитайте текст і зробіть не менше трьох висновків.

    1.   Китайські написи

    «Дарую тобі лук один, стріл в'язку, рабів п'ять сімей, полів десять».

    «Раби вбили начальника копалень, захопили зброю».

    «Ван наказав всім обробляти поле».

    2.    Питання до богів на гадальних кістках

    « Чи правильно принести в жертву полонених ? »

    «Чи правильно закопати рабів чи ні?»

    «Принести в жертву 30 чоловік чи 10 биків?»

    «Якщо голови людей принести в жертву, то чи отримає цар допомогу?»

    3.   Індійська поема

    «Ці сім вважаються домашніми тваринами: корова, вівця, коза,  кінь, осел, людина, гуска».

    4.   Зі збірника правил брахманів

    «Одне заняття вказав бог для шудри — слугувати вищим кастам»

    3. Творче завдання (мандрівка країнами Далекого Сходу)

    1.Перша команда складає розповідь на тему:

    «Мандрівка до Давньої Індії».

    2.Друга команда складає репортаж  на тему:

    «Релігія Давньої Індії».

    3. Третя команда складає розповідь на тему:

    «Мандрівка до Давнього Китаю».

    4.Друга команда складає репортаж  на тему:

    «Релігія Давнього Китаю».

    1. Мандруємо картою (мандруємо по підготовленому маршруту).

    Маршрут:

    1.Мохенджо-Даро;

    2. Хао (Сяньян );

    3.Хараппа;

    4. Велика Китайська стіна;

    5.Територія  Китайської держави Чжоу;

    6. Паталіпутра.

    5.СПІВСТАВ ДАТИ ТА ПОДІЇ

    Вчитель говорить дати, учні  пишуть події

    ІІІтис. до н.е.(зародження Індської цивілізації)

     221 р. до н.е. – початок правління династії Цінь

    273р. до н.е. – початок правління Ашоки

    241р. до н.е. – створення союзу проти  царства Цінь

    206р. до н.е. – кінець правління династії Цінь

    184 р. до н.е.- повстання селян Китаю

     

    6. Відгадай винахід.

       На столі представлені винаходи Індії  та Китаю. Командам потрібно визначити батьківщину винаходів.

    Винаходи:

    чай, шахи, компас, цифри, цукор,  знаки зодіаку.

    На полях тексту поставте букву «І» в тих місцях, де розповідається про Індію, і букву «К», якщо йдеться про Китай.

    Астрономія

    Створили карту зоряного неба із зазначенням 2500 зірок; дад назву 28 сузір'ям; створили календар. На декілька століть раніше а європейців відкрили будову Сонячної системи.

    Математика

    Запровадили в обіг десяткову систему лічби. Винайшли «нуль* цифрову систему, яку запозичили у них араби. Обчислили число я писали математичні праці.                                                                

    Медицина

    Розробили вчення йоги, запропонувавши спеціальні вправи дл зміцнення здоров'я.

    Винайшли голкотерапію, знеболювання; виготовляли й застосс вували близько 2000 ліків.

    Писемність

    Розробили ієрогліфічне письмо. Матеріалом для письма слугува ли бамбук, шовк, пізніше папір.

    Писемність увібрала в себе досягнення фінікійців. Була складе на граматика санскриту. Писали на пальмовому листі, яке поперед ньо висушували й розгладжували.

    Історія

    «Батьком історії» цієї країни називають Сима Цяня, який напи­сав велику працю «Історичні записки».

    Історія в цій країні не набула значного розвитку. Серед писемних пам'яток цієї країни відсутні історичні твори чи хроніки.

    8. Традиції Далекого Сходу.

       Командам дано завдання випереджальне підготувати інсценіровку однієї з традицій.

    9.Гра «Показуха»

       За допомогою міміки та жестів потрібно  командам потрібно показати  історичну подію чи поняття  пов’язану Індія чи Китай.

     

    ІІІ. Підведення підсумків

    Вчитель підраховує бали та визначає команду- переможця.

    Конкурси

    Орг. момент                                                                            

    1.Історичний марафон (перевірка знань термінів та понять). держава, влада, імперія, варни, касти, брахмани, кшатрії, вайшії, шудри, недоторкані, ріта, йоги, буддизм, Рігведа, Магабгарата, Рамаяна, ієрогліфи, філософія, конфуціанство, даосизм, брахманізм.                                 (5хв.) 9.30

    2. Зроби висновок…(робота з джерелом ).                   (5хв.)9.35

    3. Творче завдання (мандрівка країнами Далекого Сходу)

                                                                                              (7хв.)9.42

    4.Мандруємо картою (мандруємо по підготовленому маршруту:

    1.Мохенджо-Даро;                                                                                   (3хв.) 9.45

    2. Хао (Сяньян );

    3.Хараппа;

    4. Велика Китайська стіна;

    5. Великий шовковий шлях;

    6. Паталіпутра.

    5.Співстав дати і події                                                   (3хв.)9.48

     Вчитель говорить дати, учні  пишуть події

    ІІІтис. до н.е.(зародження Індської цивілізації)

     221 р. до н.е. – початок правління династії Цінь

    273р. до н.е. – початок правління Ашоки

    241р. до н.е. – створення союзу проти  царства Цінь

    206р. до н.е. – кінець правління династії Цінь

    184 р. до н.е.- повстання селян Китаю

     

    6.Винаходи (на столі представлені винаходи Індії  та Китаю. Командам потрібно визначити батьківщину винаходів)

                                                                                                                     (3хв.)   9.51

    7. Традиції Далекого Сходу (командам дано завдання випереджальне підготувати інсценіровку однієї з традицій)          (10хв.)                                                                                            10хв. 10.03          8.Вікторина                                                                            10.08                                                                                                                                                      

    Питання вікторини:

    І група

    1.  Де розташована   Індія 

     в    Азії.

    2.    Індія знаходиться на півострові:

    Індостан;

     3.    В Індії течуть ріки:

    Інд;      Ганг.

     4.    Ріка Ганг тече через:

        джунглі.

    5.    Джунглі — це:

        непрохідні тропічні ліси

    6.    У лісах Індії водилися такі тварини, як:

        слони;      мавпи;   тигри.

    7.    На північному сході Індії розташовані гори:

      Гімалаї.

    8.    У Гімалаях знаходиться найвища на землі вершина:

       Джомолунгма;

     9.    Назва гір, що захищають Індію від холодних вітрів, перекладається як:

        Житло снігу.

    10.  Давні індійці вважали, що вершини гір:

      місце, де живуть боги.

     

     ІІ група                               

     

    II етап «Географічне положення і природа Китаю»

    1.   Китай розташований:                                                                       •

     на південному сході Азії;

     2. У Китаї течуть ріки:

    Хуанхе; Янцзи.  

    3. Давні китайці називали свою країну:

      Піднебесною.

     4. Слово «Хуанхе» означає:   Жовта ріка.

    5. Китайці називали Хуанхе: Блукаюча ріка;  Жовта ріка;  Ріка, що надриває серця; Бич Китаю;  

    6. Як китайці боролися із паводками:

      будували греблі;   копали канали.

    7. На берегах Хуанхе містився:   ліс.

    8.    Береги Янцзи майже не були заселені, тому що були вкриті:

         густими лісами .

    9. Територію Китаю омивають води:

     Тихого океану.

    10. Відносно Єгипту та Міжріччя Китай розташований :

    на Північному Сході

     III група

    1.    Найдавнішими завойовниками Індії були племена:

         аріїв;

     2.    До переселення в Індію арії жили в:                          

          Східній Європі.

    3.    Священна книга аріїв називалася:

         Веди;

     4.    «Веди» були написані:

          санскритом

    5.    У різні часи головними богами Індії були:

     Індра;    Брахма;      Шива;    Вішну.

    6. Свій одяг індійці виготовляли з:

      бавовни.

    7.  В Індії вперше з'явився цукор, який отримували:

         з очерету;

       8.  Для польових робіт індійці використовували:

       буйволів;

    9.     Хто входив до касти брахманів:

       жерці;

     10. Для виготовлення знарядь праці індійці використовували:

          бронзу;   залізо.                                    "

    Вас вітає група філософів. Прибули ми до вас з Давньої Індії  та  Китаю!  Дозвольте представитись, мене звуть  Конфуцій. Я вважаю, що кожна людина, за волею неба,  має своє місце в світі.  Кожна людина  повинна сумлінно виконувати свої обов’язки. Люди не повинні порушувати закони Неба, інакше в країні почнуться війни, чвари, безладдя. Найголовніший  обов’язок  кожної людини   шанувати своїх батьків: годувати своїх батьків найкращими стравами, журитися, коли вони хворіють, глибоко сумувати, коли вони помруть, доглядати їхні могили і приносити жертви душам померлим.  Я вважаю, що чим міцнішою буде сім’я, тим міцнішою буде наша держава.

    Вітаю вас, моє ім’я Лао Цзи я створив вчення, яке отримало назву даосизм від слова «дао»  дорога, шлях.  Я вважаю, що все в житті проходить єдиний шлях – від народження до зникнення. Людям нічого не потрібно робити, наймудріше – це просто споглядати. Адже в світі все влаштовано правильно. А своєю  нерозумною поведінкою люди порушують світовий порядок. Я думаю,  що  людям потрібно повернутися в лоно природи і жити простим життям.

    Привіт, мене звуть Гіта.  Я  з прекрасної країни – Індії. Ми вірили,  що кожна людина має свою долю – карму і після смерті переселяється в інше тіло.  Але карма- це не тільки доля, а і водночас вчинки людей добрі чи погані, які впливають на посмертне життя душі. Якщо людина нікого не вбивала, не крала, то її душа переселиться в тіло жерця-брахмана або потрапить до раю, якщо ж вона грішила, то її душа переселялася в недоторканого або тварину чи ставала травою при дорозі, яку всі топтали. Таким чином, людина своєю поведінкою готувала собі посмертну долю.

    Доброго дня, я Зітара. Я жителька Давньої  Індії. Ми, жителі Давньої Індії, вважали, що   все в житті  підпорядковується спільному закону – Ріті.  Ми вірили, що Ріта виникла водночас зі створенням    Всесвіту. Сонце- це око  Ріти, а охоронцями  Ріти – 12 сонячних братів – місяців. кожен з яких відповідають певному знаку зодіаку. Тобто індійська Ріта – це видимий рух Сонця по колом зодіаку впродовж одного року та його вплив на все живе на Землі. Зображували ми Ріту як сонячне колесо бога Вішну з 12 спицями.

    Група 2.

           Вчора ми працювали в інтернеті і віднайшли портал,  завдяки якому ми потрапили до Стародавньої Індії . Сьогодні на уроці ми з вами здійснимо екскурсію до Давньої Індії.

    Група 3.

    Доброго дня.  Ура !!! Здійснилося! Ми віднайшли машину часу. Зустрічайте першу гостю з Давнього Китаю   Циянь Бяо. 

     

    1.Скажіть  в який час ви проживаєте в Китаї?

    2.Хто править вашою країною?

    3.А як називали вашого імператора?

    4.Скажіть, як Син НЕБА  ставився до народа  Китая?

    5.А що він змінив в країні?

    6.Всі ми знаємо, що  найбільшим витвором людських рук є Велика Китайська стіна. Навіщо її побудували?

    7.А де імператор мешкав?

    8.А як народ ставився до Цінь Шіхуанді?

    Категорія: Для вчителя основної школи | Переглядів: 1848 | Додав: usova83 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar