П`ятниця
26.04.2024
04:11
Категорії розділу
Шкільні новини [90] Візитка школи [1]
Розклад уроків, дзвоників [2] Нормативно-правова база [8]
Національно-патріотичне виховання [29] Сторінка бібліотекаря [2]
Сторінка психолога [32] Сторінка педагога-організатора [6]
Для вчителя початкових класів [19] Для вчителя основної школи [27]
Для вчителя старшої школи [9] ЗНО [5]
Школа майбутнього першокласника [6] Для батьків [7]
Спортивне життя школи [7] Для класного керівника [6]
ГПД [6] Робота з обдарованими [11]
Діяльність учнівського самоврядування [2] Екстернатна форма навчання [4]
Методична робота [4] Права дитини і людини [2]
Група в FACEBOOK [1] Дистанційне навчання [6]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • СЗШ № 1 м.Сєвєродонецька Луганської області
    Головна » 2016 » Січень » 13 » Урок з української мови «Корінь слова»
    11:27
    Урок з української мови «Корінь слова»

    Предмет: українська мова

    Клас: 2-А

    Вчитель: Чічма Світлана Олексіївна

    І категорія

    Стаж роботи: 23 роки

     

    Тема уроку: «Корінь слова»

    Мета:Поглиблювати знання учнів про корінь слова як спільну частину  споріднених слів;вчити розрізняти поняття «споріднені слова», «близькі за значенням слова», «форми од-ного і того самого слова». Розвивати уміння аналізувати,порівнювати,узагальнювати. Прищеплювати інтерес до вивчення рідної мови.  

    Обладнання: матеріал для дидактичної гри,мультимедійна презентація, аудіозапис пісні, картки для самостійної роботи.                                                                 

     Хід уроку

    1. Організаційна хвилина

    У дерева могутнього,

    У лагідної квітки

    Обов'язково корінь є,

    Запам'ятайте, дітки!

    Не тільки корінь у рослин —

    У слові теж він є...

    Через слова, через віки

    Несе він значення своє.

    2.Повідомлення теми, мети уроку

    -Сьогодні на уроці ми продовжуємо працювати над будовою слова, а точніше – над однією з його частин – коренем. Корінь слова називають «серцем слова», бо в ньому ховається головний зміст слова.

        Мета уроку – вчитися добирати спільнокореневі слова, визначати корінь.

    3.Хвилина краснопису

     Урок почнемо без зупинки

             З каліграфічної хвилинки.

    • Запишіть каліграфічно склади,які утворюють слово «корінь».

    4. Актуалізація знань учнів про корінь слова, спільнокореневі слова

    а) Вибрати правильну відповідь

    - Корінь – спільна частина слів.

    - Корінь – частина мови.

    - Корінь –спільна частина споріднених слів.

    б)Розподілити по порядку

    - Знайти спільну частину.

    - Позначити корінь.

    - Дібрати групу споріднених слів.

    5. Словникова робота

    - Слово «корінь» має декілька значень.

    а) Корінь - спільна частина споріднених слів.

    б)Корінь – орган рослин.

    в) Зуб має також корінь.

    г) Корінь рівняння в математиці

              х=32

    д) Корінь – початок, джерело чого-небудь.

    6. «Сторінка для допитливих»

    - Підраховано,що в українській мові близько 15000 коренів. Більшість із них об’єднує від двох до кількох десятків або й сотень слів. Понад 5000 коренів засвідчено одним словом.

    7. Гра «Заселимо сад» 

    Ось багато літ назад

    Посадили гарний сад.

    З маленького кореня-слова

    Розростались слова нові.

    • Доберіть слова з коренем «сад»-.

    8. Опрацювання скоромовки

    -  А зараз, мої любі дітки,

       Скоромовка для мовленнєвої розминки.

    Водовоз віз воду із водопроводу.

    а)Вправляння у вимові скоромовки

    б)Запис скоромовки

    в) Визначення спільнокореневих слів

    г) Виділення кореня у словах

    9. «Мовні перлинки для кожної дитинки»

    Складання прислів’я зі слів-розсипанок

    Не      розум     красить    краса   а

    а) Складання прислів’я

    б) запис прислів’я у зошитах

    в) Визначення спільнокореневих слів

    г) Виділення кореня у словах

    10. Фізкультхвилинка

    (Пісня «Ой заграйте, дударики»)

    • Які спільнокореневі слова ви почули у цій пісні?
    • Запишіть ці слова.
    • Визначте корінь.

    11. Самостійна робота

    Самостійно ви працюйте,

    Помилок не буде – факт!

    Ви уважно поміркуйте,

    Щоб вийшов добрий результат.

    • Учні виконують завдання на картках)

    Позначити корені у споріднених словах.

    а) Молодь, молодий, молодіє, молодість.

    б) Жовтень, жовтий, жовтіє, жовтуватий.

    в) Клен, кленовий, кленки, кленочки.

    12. «Тест на спорідненість»

    Робота з підручником (С.124, впр.2)

    13. «Подорож у казку»

    Казка «Родичі»

    Йшли якось стежкою гусак, гуска і гусенята, а назустріч повзла гусениця.

    - Ви хто такі? – запитала гусениця.

    - Я гусак, це – гуска, а то – наші гусенята, - ввічливо відповів гусак.

    - А ти хто?

    - А я ваша тітка, - похвалилася гусениця.

    - Ні, - ображено заґелґотали гуси.

    - Чому обурилися гуси?

    - Назвіть героїв казки.

    - Визначте спільнокореневі слова.

    - Чому слово «гусінь» не є спільнокореневим?

    - Визначте корені у спільнокореневих словах.

    14. Домашнє завдання

    С. 124-125, впр.2(2)

     

    15. Підсумок уроку

    Минає наш урок,

    Ви вчилися охоче.

    Знання,що здобули,-

    То скарб на цілий вік.

    Оцінки маєте ви всі,

    Також слова охочі,

    Розумне залишаю я навік.

     

    Категорія: Для вчителя початкових класів | Переглядів: 945 | Додав: usova83 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar