Вівторок
16.10.2018
23:18
Категорії розділу
Шкільні новини [57]Візитка школи [1]
Розклад уроків, дзвоників [1]Нормативно-правова база [8]
Національно-патріотичне виховання [27]Сторінка бібліотекаря [3]
Сторінка психолога [22]Сторінка педагога-організатора [6]
Для вчителя початкових класів [19]Для вчителя основної школи [27]
Для вчителя старшої школи [9]ЗНО [8]
Школа майбутнього першокласника [6]Для батьків [6]
Спортивне життя школи [3]Для класного керівника [5]
ГПД [6]Робота з обдарованими [10]
Діяльність учнівського самоврядування [4]Екстернатна форма навчання [5]
Методична робота [4]Права дитини і людини [2]
Група в FACEBOOK [1]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • СЗШ № 1 м.Сєвєродонецька Луганської області
    Головна » 2017 » Квітень » 11 » Життя як феномен. Здоров’я як явище людського життя, його необхідна і докорінна характеристика.
    09:23
    Життя як феномен. Здоров’я як явище людського життя, його необхідна і докорінна характеристика.

    Розробила:

                                  Коржинська Т. В.

    Класний керівник 8 - А класу

    Тема. Життя як феномен. Здоров’я як явище людського життя, його необхідна і докорінна характеристика.

    Мета:

    • закріпити знання про основні ознаки, складові здоров’я та про зв’язок складових здоров’я;

    • учити розпізнавати ознаки різних станів здоров’я, процесів його формування і збереження, вияви феномену здоров’я людини;

    • формувати вміння наводити приклади ознак феноменальності здоров’я;

    • охарактеризувати основні ознаки феноменальності життя і здоров’я;

    • виховувати розуміння цінності свого життя і здоров’я.

    Обладнання: схеми, інформаційний матеріал за темою тощо.

    Хід уроку

    I. Організаційний момент

    • привітання, запис відсутніх;.

    II. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань учнів

    Розповідь учителя з елементами бесіди

    Ми разом продовжуватимемо робити правильний вибір щодо безпечної поведінки.

    Запитання

    1. Що найдорожче в людини? Що неможливо придбати ні за які гроші? (Здоров’я).

    2. Що таке здоров’я? Від чого воно залежить?

    3. Назвіть складові здоров’я та побудуйте з них «місток».

    Учням пропонується скласти місток із «цеглинок» (фізична, соціальна, психічна і духовна складові здоров’я). Необхідно продемонструвати, що місток руйнується, якщо прибрати будь-яку «цеглинку».

    4. Розгляньте схему «Шкала здоров’я». Проаналізуйте її.

    III. Мотивація навчальної діяльності школярів

    1. «Мозковий штурм»

    — Що таке життя? (Обговорення в парах.)

    2. У ч и т е л ь . Сьогодні на уроці ми закріпимо поняття «життя», «життя як феномен»; дізнаємося про вияви феномену здоров’я людини; визначимо ознаки феноменальності життя і здоров’я людини, охарактеризуємо їх; поговоримо про цінність життя.

    IV. Повідомлення теми і мети уроку

    V. Змістовна частина

    Завдання

    — Розгляньте схему «Життя».

    — Яка асоціація виникає, коли ви промовляєте слово «життя»?

    Обведіть це слово червоним олівцем. Поясніть, чому ви так вважаєте.

    Це цікаво знати...

    Питання про сутність життя цікавило людство впродовж усього його розвитку, однак остаточної відповіді немає й досі.

    Більшість учених уважає життя особливою формою існування матерії, яка відрізняється від неживої природи особливостями будови та функціонування, що в біології називають життєдіяльністю.

    Життя — існування живих систем, побудованих із біополімерів — білків та нуклеїнових кислот.

    Ознаки життя:

    • самооновлення;

    • саморегуляція;

    • обмін речовин;

    • самовідтворення.

    В онтогенезі людського життя розділяють ембріональний і постембріональний періоди.

    А тепер давайте спробуємо дізнатися про думки ембріона. Почитаємо сторінки його «щоденника». (Див. додаток дидакт матер. )

    — Які почуття викликало побачене і почуте? (Обговорення в групах.)

    У ч и т е л ь.

    Народження дитинки — це диво, радість, щастя... Лікар В. Дзюба написав вірш про початок життя.

    Я славлю миг рождения ребенка,

    Когда впервые от шлепка руки

    Он вдруг зальется трепетно и звонко,

    И расцветут глаза, как васильки.

    Нет, он не плачет, он совсем не плачет,

    Пока мы вяжем узел на пупке —

    Он радуется жизни, но иначе,

    На непонятном взрослым языке.

    Зростає дитина — збільшуються радощі та проблеми, які разом із дитиною повинні розв’язувати її батьки. Батькам, дідусям і бабусям слід постійно перебувати з дитиною до того, як їй виповниться шість років, жити її життям, оберігати її.

    Тоді дитина виросте доброю, розумною і так пройде життєвий шлях, що захистить слабких від сильних, підкріпить їх живим духом, чесно проживе своє життя, і, навіть подорослішавши або на схилі літ, вона завжди пам’ятатиме колискову пісню, мамину безмежну любов і тривогу за неї, дитину.

    Діти повторюють шлях батьків, дідів, прадідів.

    Людина народжується і вмирає, а життя — це мить нашого перебування на Землі, за яку ми повинні залишити добрий слід по собі.

    VI. Узагальнення та систематизація знань

    Мати Тереза, виступаючи на Міжнародній конференції, зазначала:

    Життя — це можливість. Скористайся нею.

    Життя — це краса. Милуйся нею.

    Життя — це мрія. Здійсни її.

    Життя — це виклик. Прийми його.

    Життя — повинність твоя насущна. Виконай її.

    Життя — це гра. Стань гравцем.

    Життя — це багатство. Не розтрать його.

    Життя — це кохання. Насолоджуйся ним сповна.

    Життя — це таємниця. Пізнай її.

    Життя — король лиха. Побори все.

    Життя — це пісня. Доспівай її до кінця.

    Життя — це боротьба. Стань борцем.

    Життя — це прірва невідомого. Не боячись, ступи в неї.

    Життя — фортуна. Шукай цю мить.

    Життя таке чудове. Не згуби його.

    Це твоє життя, Борись за нього!

     

     

    Категорія: Для вчителя основної школи | Переглядів: 343 | Додав: usova83 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar