Вівторок
16.10.2018
23:17
Категорії розділу
Шкільні новини [57]Візитка школи [1]
Розклад уроків, дзвоників [1]Нормативно-правова база [8]
Національно-патріотичне виховання [27]Сторінка бібліотекаря [3]
Сторінка психолога [22]Сторінка педагога-організатора [6]
Для вчителя початкових класів [19]Для вчителя основної школи [27]
Для вчителя старшої школи [9]ЗНО [8]
Школа майбутнього першокласника [6]Для батьків [6]
Спортивне життя школи [3]Для класного керівника [5]
ГПД [6]Робота з обдарованими [10]
Діяльність учнівського самоврядування [4]Екстернатна форма навчання [5]
Методична робота [4]Права дитини і людини [2]
Група в FACEBOOK [1]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
 • Офіційьний блог
 • uCoz Спільнота
 • FAQ по системі
 • База знань uCoz
 • СЗШ № 1 м.Сєвєродонецька Луганської області
  Головна » 2016 » Січень » 18 » З бібліотечного життя школи
  14:20
  З бібліотечного життя школи

         Бібліотека середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 є обов’язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційний, культурно-просвітницький забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час. Свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором закладу. У своїй діяльності бібліотека керується Законом України  « Про освіту », Законом України «Про бібліотеку і бібліотечну справу», Положенням про бібліотеку.

  Шкільною бібліотекою завідує Байдіна Валентина Іванівна. 

   

  Стаж бібліотечної роботи – 40 років. І категорія.

  Валентина Іванівна знає як зацікавити сучасну дитину новою літературою, заохотити її до читання. У приміщенні нашої бібліотеки ніколи не буває пусто: завжди багато відвідувачів різного віку, чути дитячий сміх, обговорення найцікавіших книг.

  Книжкові виставки «Книги, які заслуговують на увагу», «На хвилинку зупинись – нові книжку подивись», виховні заходи «Свято книги», «Наші друзі – словники», новинки освітньої та методичної літератури, літератури для батьків – все це завжди з великою любов’ю і професіоналізмом готує Валентина Іванівна. А яким цікавим був Тиждень бібліотеки, підготований Валентиною Іванівною. Дитячі очі горіли, як зірочки, коли маленькі читачі отримували свої перші грамоти.

  Саме завдяки Байдіній В.І. на базі нашої школи пройшов семінар для бібліотекарів міста «Роль шкільної бібліотеки в підвищенні рівня навчально-виховного процесу у світлі сучасних вимог».

          Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас,  як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних.

  Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу - це джерела мудрості.

  Книга - бездонна глибина, ми ними в печалі втішаємось, вони - узда для тіла і душі. Мудрість - велика.  

                                                                                                       («Повість минулих літ»).

   

  РОБОТА ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ СПРЯМОВАНА НА ВИРІШЕННЯ ТАКИХ ЗАВДАНЬ:

  • сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально – виховного процесу ;
  • виховання учнів на високих зразках світової та вітчизняної культури, формування на цій основі  національної свідомості, шанобливого ставлення до книги як до головного джерела знань;
  • виховання в учнів інформаційної культури та культури читання; 
  • розвиток творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів учнів, сприяння успішному  засвоєнню ними навчальних програм;
  • сприяння самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різноманітних форм і методів бібліотечної роботи, забезпечення їх необхідною літературою, інформацією;
  • піднесення на якісно новий рівень бібліотечної справи з тим, щоб кожен учень оволодів основами бібліотечно – бібліографічних знань.

   

             Бібліотека середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 міста Сєвєродонецька Луганської обалсті організовує свою діяльність відповідно до регламентаційної документації та нормативних документів  (законів України «Про загальну середню освіту», «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та ін.).

   Станом  на 01.09.2015 р. бібліотечний фонд закладу налічує   19337 примірників книг, брошур, журналів. З них: 5350 підручників та методичної літератури —  примірників.

  В бібліотеці розроблено та затверджено «Правила користування бібліотекою», у яких установлено загальний порядок організації обслуговування користувачів бібліотеки, доступу до бібліотечних фондів, права і обов'язки читачів.

         З метою реалізації основних своїх завдань бібліотекою проводиться систематична цілеспрямована робота. Зокрема, такі заходи: 

  • бібліотечні уроки (виховання культури читання, залучення учнів до пошуку необхідної інформації, виховання навичок самоосвіти); тематика уроків дуже різноманітна: як правильно працювати з книгою, періодичною пресою, довідковою та енциклопедичною літературою, виховання бережливого ставлення до книги: «Знайомство з бібліотекою!», «Як читати й берегти книжки», «Знайомство з довідковою літературою», «Про книгу і бібліотеку» тощо;
  • книжкові виставки, тематика яких різнопланова й охоплює всі напрямки навчально-виховної роботи, зокрема «Гомоніла Україна», «За давніми звичаями», «Голодомор у спогадах і фактах», тощо; 
  • огляди літератури «На допомогу у вивченні шкільних предметів», «Цей чудовий світ поезії», «Наш рідний край», «Україна - держава європейська», «Під іншим кутом зору», «Дитинство під захистом законів України», «Наш закон — наша сила» тощо, які сприяють формуванню читацьких інтересів, залученню учнів до читання, ознайомлення педагогічних працівників із новинками літератури;
  • бесіди для батьків на батьківських зборах «Домашня бібліотека та її роль у вихованні читацьких інтересів п'ятикласників», «Домашнє читання. Рекомендації батькам» тощо.
   

  У 2015-2016 н. р. підвищився рівень інформаційного обслуговування читачів: оформлені систематичний та алфавітний каталоги, формується картотека газетно-журнальних статей. Популярністю в школярів користуються різнопланові тематичні папки: «Українська мова», «Чорнобиль — минуле і майбутнє», «СНІД: учора, сьогодні, завтра», «Знай свої права, дитино!» та багато інших. Робота шкільної бібліотеки забезпечує сьогодні необхідні умови для одержання великого обсягу інформації з вітчизняного і світового інформаційного простору. 

  Важливу роль шкільна бібліотека відіграє й у вдосконаленні методичної роботи з педагогічними кадрами, акцентуючи увагу педагогів на нових методичних доробках, розробках, ідеях, концепціях щодо навчання й виховання школярів з тяжкими порушеннями мовлення. Бібліотека закладу забезпечена більшістю освітянських періодичних видань. Оформлено постійні виставки: «На допомогу вчителеві-предметнику», «Методична література для вихователя ГПД» тощо.

  З метою широкого залучення учнівської молоді та педагогів до роботи з виховання в учнів бережливого ставлення до підручників, відповідальності за правильне й раціональне їх використання, поновлення бібліотечних фондів. За допомогою помічників з числа найактивніших читачів бібліотекар проводила бесіди, лекції, читацькі конференції, вікторини, змагання, огляди підручників.

       

   Багатогранна робота шкільної бібліотеки спрямована на допомогу учням закладу краще оволодіти програмовим матеріалом, збагачувати знання, розвивати культуру читання, засвоювати соціальний досвід усього слов'янського народу, долучати їх до культурних і духовних надбань, традицій, звичаїв, сприяти формуванню національної свідомості.

   

   

  Категорія: Сторінка бібліотекаря | Переглядів: 118 | Додав: usova83 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  avatar