Середа
24.04.2024
19:25
Категорії розділу
Шкільні новини [90] Візитка школи [1]
Розклад уроків, дзвоників [2] Нормативно-правова база [8]
Національно-патріотичне виховання [29] Сторінка бібліотекаря [2]
Сторінка психолога [32] Сторінка педагога-організатора [6]
Для вчителя початкових класів [19] Для вчителя основної школи [27]
Для вчителя старшої школи [9] ЗНО [5]
Школа майбутнього першокласника [6] Для батьків [7]
Спортивне життя школи [7] Для класного керівника [6]
ГПД [6] Робота з обдарованими [11]
Діяльність учнівського самоврядування [2] Екстернатна форма навчання [4]
Методична робота [4] Права дитини і людини [2]
Група в FACEBOOK [1] Дистанційне навчання [6]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • СЗШ № 1 м.Сєвєродонецька Луганської області
    Головна » 2016 » Січень » 15 » Узагальнення матеріалу за темою: «Африка»
    14:14
    Узагальнення матеріалу за темою: «Африка»

    Вчитель: Коржинська Тамара Василівна

    Предмет: Географія

    Стаж роботи: 33 роки

    Вища категорія, "старший учитель"

    Тема. Узагальнення матеріалу за темою: «Африка».

    Мета: навчити учнів практично застосовувати здобуті географічні знання і користуватися джерелами географічної, політичної, економічної інформації, картами і оцінювати стан природи і вплив на неї господарської діяльності.

    Обладнання: фізична, політична карта, карта кліматичних поясів, карта «Природні зони Африки», атласи, підручники.

    Тип уроку:  підсумковий урок-гра.

    Хід уроку

    І Організаційний момент.

    Вчитель повідомляє тему, мету уроку. Клас об’єднується в три команди.

    ІІ І етап. «Розминка».

    Командам буде поставлено по 12 питань. На обдумування одна хвилина. Одна команда з трьох по черзі відповідає усно, але після того, коли дві інші дадуть письмові відповіді. Від команди відповідь дає один учень, якого називає капітан.

    1. Прожив він рівно 60 років, а половину з них віддав Африці. Зробив багато відкриттів, мандрував по Калахарі і відкрив озеро Нгамі.

    (Лівінгстон). 1 бал.

    1. Представники якої країни в Європі принесли рабство в Африку?

    (Португальці). 2 бали.

    1. Чому в горах Атлас, особливо вночі, чути сильні вибухи?

    (Це результати фізичного вивітрювання. Гори межують з Сахарою, в якій добові амплітуди tºС великі і скелі тріскаються). 3 бали.

    1. Чи може на екваторі лежати сніг? Якщо може, то де і коли?

    (В горах де снігова лінія розташована на висоті 5000м. Кенія, Кіліманджаро,   Рувензорі ). 3 бали.

    5.   Чому на пд.-зх. Узбережжі утворилася пустеля Наміб?

    (Холодна течія). 2 бали.

     

    1.  В якій Африканській раїні було зафіксовано максимальну tºС?

    (Лівія). 1 бал.

    1. Яке озеро не має постійної площі, чому?

    (Чад – річки, що його живлять, то повноводні, то пересихають). 2 бали.

    1. Чому в озері Танганьїка  вода навіть на глибині 400м. має температуру +22ºС?

    (Озеро розміщено в глибокому тектонічному розломі і лежить близько до шару магми, яка його підігріває). 2 бали.

    1. Як і скільки спить жираф?

    (Стоячи, 20 хвилин). 2 бали.

    1. Назвіть єдину трав’янисту вічнозелену рослину, яка росте в пустелі Наміб?

    (Вельвічія). 2 бали.

    1. яка нова держава з’явилась на території Ефіопії?

    (Еритрея). 2 бали.

    1. Що смертельно загрожує жителям екваторіальних лісів – пігмеям?

    (Прямі сонячні промені). 2 бали.

    Підведення підсумків.

    ІІІ ІІ етап. «Конкурс ерудитів».

    По два учні з однієї команди отримують завдання за три хвилини пояснити ПГС.

    САВАНИ

     

    1 ВОЛОГІ             ТИПОВІ
     

    +         -

    САВАНИ

           
       

    2 ТИПОВІ                       ОПУСТЕЛЕНІ
     

    +      -

     

    САВАНИ

           
       

    3 ВОЛОГІ                         ОПУСТЕЛЕНІ

     
    +  -

    За кожну віру подібну або відмінну рису команді зараховується 1 бал.

    Підведення підсумків.

    IV ІІІ етап «Конкурс капітанів».

    Капітани по черзі виходять до карти і їм  члени команд-суперників по черзі задають географічну номенклатуру, яку вони і показують.

    Задати по шість об’єктів капітанам. Час на показ об’єкта 15 секунд. 6 балів.

    V Бліц опитування

    «А»

    1. Ґрунти екваторіальних лісів? (Червоно-жовті фералітні).
    2. Грошова одиниця ПАР. (Ранд).
    3. Кількість опадів в пустелі. (До 100мм).
    4. Чи є сніг в Африці? (Так).
    5. Чи є колонії в Африці? (Ні).
    6. Столиця Нігерії. (Лагос).
    7. Особливості клімату Африки. (Жаркий).
    8. В якій зоні випадає більше опадів? (Вологі екваторіальні ліси).
    9. Гори на півночі. (Атлас).
    10. Море, що омиває Африку на пн. (Середземне).
    11. Крайня зах. точка. (Альмаді).
    12. Найбільша тварина Африки. (Слон).
    13. Зона, в якій живуть слони. (Савани).

    «Б»

    1. Ґрунти саван. (Червоні фералітні).
    2. Русла річок, що пересихають. (Ваді).
    3. Кількість опадів в екваторіальних лісах. (1000-2000мм).
    4. Африка –самий холодний материк. (Ні).
    5. Країна, що була незалежною на початок ХХст. (Єгипет).
    6. Столиця ПАР. (Преторія).
    7. В якій зоні переважають трави? (Савани).
    8. В цій зоні мало опадів. (Пустеля).
    9. Гори Африки на пд. (Драконові, Капські).
    10. Океан, що омиває Африку на сх.? (Індійський).
    11. Крайня сх. точка. (Рас-Хафун).
    12. В якій зоні живуть жирафи? (савани).
    13. Піщані пустелі. (Ерги).

    «В»

    1. В якій зоні переважають дерева? (Ліси).
    2. Яка tºС вночі в Сахарі? (До -8ºС)
    3. В якій зоні росте пальма-рафія? (Вологий екваторіальний ліс).
    4. Яка tºС в зоні теплих екваторіальних лісів? (+24º- 28ºС).
    5. Столиця Алжиру? (Алжир).
    6. Кам’яниста пустеля? (Гамада).
    7. Ділянки з багатою рослинністю в пустелях.(Оазис).
    8. Крайня пд. точка. (Голковий).
    9. Найвища вершина Африки? (Кіліманджаро).
    10. Найбагатоводніша річка Африки? (Конго).
    11. Найбільший птах Африки? (Страус).
    12. Основний вид живлення річок? (Дощовий).
    13. В якій зоні зустрічаються горили? (Вологі екваторіальні ліси).

    Підведення підсумків.

    VI. Підведення підсумків уроку.

    • Нагородження команд
    • Оцінювання учнів

    VII.  Домашнє завдання:

    Повторити географічну номенклатуру  за темою: «Африка», повторити відповідні параграфи в підручнику.

     

     

     

    Категорія: Для вчителя основної школи | Переглядів: 687 | Додав: usova83 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar