Четвер
28.03.2024
11:20
Категорії розділу
Шкільні новини [90] Візитка школи [1]
Розклад уроків, дзвоників [2] Нормативно-правова база [8]
Національно-патріотичне виховання [29] Сторінка бібліотекаря [2]
Сторінка психолога [32] Сторінка педагога-організатора [6]
Для вчителя початкових класів [19] Для вчителя основної школи [27]
Для вчителя старшої школи [9] ЗНО [5]
Школа майбутнього першокласника [6] Для батьків [7]
Спортивне життя школи [7] Для класного керівника [6]
ГПД [6] Робота з обдарованими [11]
Діяльність учнівського самоврядування [2] Екстернатна форма навчання [4]
Методична робота [4] Права дитини і людини [2]
Група в FACEBOOK [1] Дистанційне навчання [6]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • СЗШ № 1 м.Сєвєродонецька Луганської області
    Головна » 2016 » Січень » 15 » Урок-казка з математики у 1 класі
    13:12
    Урок-казка з математики у 1 класі

    Урок математики

    1 клас

    Вчитель Колпакова Олена Миколаївна

    Вища категорія

    Стаж роботи – 17 років

     

    Урок-казка з математики у 1 класі «Таємниче завдання від Маші»

    Тема уроку. 

    Число й цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел у межах 9.

    Мета:

    ознайомити з утворенням числа дев’ять, цифрою 9; навчити писати цифру 9; вправляти в порівнянні чисел, вимірюванні довжини відрізків, складанні виразів на додавання;

    розвивати уважність, пізнавальний інтерес, логічне мислення, навички роботи в групі, опановувати ме­тоди раціонального навчання;

    виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: картки, таблиці для гри із завданнями уроку, цифри від 1 до 8; магнітна цифра 6; предметні малюнки (каченята різного кольору).

    Форми роботи:

    - фронтальна,                                                           - самостійна,

    - колективна,                                                - диференційована

    Методи:

    - наочний,                 - бесіда,                                  - практична робота,

    - діалог,                    - розповідь                              - самостійна робота

    Тип уроку. Ознайомлення з новим матеріалом

    Форма: класно - урочна.

    Технології: проблемно-діалогічного мислення, здоров`язберігаюча, особистісно-орієнтована.

    Очікувані результати:

    • розвиток обчислювальних навичок;
    • підвищення рівня культури;
    • зацікавленість учнів обчисленнями та математичними загадками;
    • застосування учнями набутих в школі знань і умінь  в повсякденному житті;
    • розширення поля для самостійної пізнавальної діяльності;
    • створення умов для реалізації кожної особистості.                     

    Хід уроку

    I. Організаційний момент

    1. Організаційна хвилинка

    -  Доброго дня, діти! Розпочинаємо урок математики.

    • Любі діти, у наш клас

     Завітали гості щирі,

    Привітайте в добрий час

    Гостей посмішкою й миром!

    Всі сідайте тихо,діти,

    На уроці - не шуміти,

    Руку гарно піднімати.

    Чітко всім відповідати.

    Приготуйтеся,будь ласка,

    Сьогодні у нас – урок-казка.

     

    2. Психологічне налаштування на роботу

      - Налаштуємось на плідну роботу на уроці.

       Щоб урок пройшов немарно,                              Налаштуємось працювати:

       щоби працювалось гарно.                                    Все лічити, міркувати.

     

      II Повідомлення теми і мети уроку

      (На дошці вчитель закріплює зображення Маші з відомого мультфільму)

      Маша.  Діти, доброго вам дня!                            Та не вивчила загадку

                   А до Вас у гості – я!                                 я напамять. От біда!

                   І не просто так прийшла –                     Хм! Тоді пішли до Мишки

                   Загадку хитру принесла.                          Він загадку загада!!!

                                                         Ох! Сказав мені ведмідь

                                                       Одразу все не говорить,

                                                       Спочатку з вами працювати,

                                                       Лиш тоді загадку загадати.

    Вчитель.   Маша з кубиками грала.                       І тепер ніяк не може

                      Їх лічила, рахувала.                               Кубики порахувати.

                      Кубиків було чотири.                           Діти Маші поможіть,

                      Маша додала ще п’ять.                          Кубики всі полічіть.

     

    - Що виставлено на набірному полотні? (кубики)

    - Скільки кубиків червоного кольору?  (4)

    - Скільки зеленого?  (5)

    - Скільки всього? (9)

    - Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з цифру та число 9, разом з Машею відвідаємо Ведмедя, послухаємо і спробуємо відгадати цікаву загадку.  (Учитель відкриває дошку, на якій написана тема)

     

    III Контроль і корекція знань

    1. Математична розминка

    Фронтальне опитування. Технологія «Мозковий штурм»

    Маша.        Заховались під кусточки

                            Великі і малі грибочки.

                            Та ми з вами не нудьгуєм

                            Всі грибочки порахуєм.     (Діти рахують гриби.)

     

    -Яке число при лічбі стоїть перед числом 4? 2? 3? 

    - Яке наступне за числом 2? 3? 1? 

     

    2. Робота за таблицями Шульте. Робота за індивідуальними картками

    Маша.         Карта ось, на ній стежинка

                            До ведмедика хатинки.

                            Та лиш той її здолає,

                            Хто цифри олівцем з’єднає.

    - Перед нами загадкові таблички, у яких цифри переплуталися і не зайняли своїм місць. Ми з вами допоможемо цифрами за допомогою чарівного олівця. Спочатку поставимо крапочку біля цифри один, потім поведемо лінію до цифри два. І так будемо продовжувати, поки не з’єднаємо чарівною лінією усі цифри.

    1

    6

    4

     

    5

    8

    2

    5

    2

    7

     

    9

    10

    7

    8

    9

    3

     

    4

    6

    3

     

    10

     

     

     

    1

     

     

     

     

     

     

     

    3. Повторення складу чисел

    Маша.        Рідний ліс. А ось ялинки.

                            Дуже близько вже хатинка.

                            Стежку же лиш той здолає,

                            Хто склад чисел цих згадає.

     

     

    4. Усна лічба за картками

    Маша.   А цей дядько незнайомий                  Добрий день! Скажіть будь ласка,                      Хоч у лісі як удома.                            Що ви робите у казці?               

                   Запитаю зараз в нього,                    Чом рішили нас не пускати

                Що він робить тут й для чого.         До ведмедикової хати?

    • Я – математичний знак,                                  

    складати числа я мастак.

    Той, хто добре складає,

    Цю перепону подолає.

    1. Каліграфічна хвилинка. (Повторення правила написання цифри 8).

    Маша.             А стежиночка в’юнка                                До струмка. Щоб перейти

                            Далі й далі утіка.                                         Треба вісімку знайти.

                            Між травицею-травою,                 Ще й прегарно написати,

                            Між зеленою, густою.                                Щоб місток побудувати.

     

                Цифра вісім складається з двох елементів: верхнього і нижнього овалів. Починаємо писати цифру від правого кута клітинки. На одній третині правої частини клітинки описуємо малий овал, який торкається верхньої частини клітинки і дописуємо до її середини. Звідси, не відриваючи руки, переходимо до нижнього овалу, заокруглюємо його ліворуч до початку написання цифри.      

          

    IV Вивчення нового матеріалу

    1. Утворення числа 9 на основі практичних дій і роздавального матеріалу.

    Маша.      Ось ведмедикова хатка.

                            Тут чекає нас загадка.

                           

    У Ведмедя біля хати                                                     Поміркуйте ви, хлоп’ята,

     Айстри треба поливати.                                              Скільки айстр тут біля хати?

     Вісім айстрочок біленьких,                             Поміркуйте ви, дівчата,

     Лиш одна з них рожевенька.                          Квіток скільки поливати?

     

    — Скільки всього айстр? (Дев’ять.)

     — Як утворилося число дев’ять?

     

    2. Виконання завдання 1 на с. 35 підручника.

    Йшли по цифрах по порядку

    І дійшли ми до дев`ятки.

     

    - Яка цифра означає число 9? (Цифра 9)

    - Як ми розрізняємо поняття число і цифра?

    Для позначення кількості ми використовуємо число. А цифра - значок для написання.

    - А на що схожа цифра 9?

    - Як пишеться цифра 9?

    - А де ж серед інших цифр ми поставимо дев`ять?

     

     

    1. Знайомство з цифрою 9.

     

         Любі хлопчики й дівчатка,                        

    Хоч я гостя нині в вас,

          Ось прийшла до нас дев’ятка.                   

    Та мене вже знає клас.

          Так вона нам промовляє:                            Цифру шість ви вже писали

          Мене кожен учень знає.                         А мене і не згадали.

                                                         Обернувши шість униз,

    Буде дев’ять, подивись!

    Маша. А мені ведмідь казку розповідав про цифру 9.

    «Казка про Девятку»

    Біля березового гаю у чепурному будинку жила собі Дев`ятка. Здавна вона була закохана у квіти. Зранку і до вечора невтомно працювала Дев`ятка на клумбах. А їх було у неї аж девять. Росли там жовті тюльпани, білі нарциси, фіолетові флокси, сині іриси, червоні півонії, рожеві жоржини, оранжеві лілії, вишневі мальви. У саду Девятка доглядала девять кущів троянд, жасміну, бузку, шипшини, бузини, калини, малини, аґрусу, смородини. У дворі стояло дев`ять лавочок. На одній із них могла відпочити Дев`ятка після денних клопотів.

     

    4. Робота в зошиті (написання цифри 9).

    Цифра 9 складається з двох елементів: малого лівого овалу та великого правого півовалу. Наголошуємо на тому, що ширина цифри внизу та вгорі однакова. Починаємо писати малий лівий овал від правої сторони клітинки, ведемо вгору ліворуч заокруглення, що переходить у лівиймалий овал нижче середини клітинки і піднімається вгору до зустрічі з її початком та, не відриваючи руки, звідти до великого правого півовалу, який пишемо так, опускається вниз, щоб він торкнувся середини нижньої сторони клітинки, заокруглюючись  внизу ліворуч.

    Маша.   Треба в руки ручку взяти,

                      Будем дев`ять ми писати.

                      Дев’ять починається як шість!

                      Чудові справи!

    Лиш хвостик справа вліво ведемо,

    А не зліва направо.

    У кружечок його замикаємо,

    Ніжку вниз і кутик зрізаємо!

    Плавно ніжку внизу закругляємо.

    Як у цифру п’ять чи три …

    І розпочинаєм з голови!

    Як приємно працювати!

    Дев’ять вміємо вже писати.

     

    - Перш ніж приступимо до письма, згадайте, як повинні сидіти за партою.

    - Як контролювати відстань від очей до прописи? Як маємо пропис на столі?

    -Приступимо до листа.

    Потренуйтеся в написанні.

    * обведи в повітрі;

    * «напишіть» на долоньці

    - Відкрийте зошити на с.19, знайдіть зразок написання цифри, обведіть її по стрілках, починаючи з червоної точки.

    - Обведіть цифри в картатому поле і продовжите ряд старанно і акуратно.

    ( Діти записують цифру в прописах. Індивідуальна допомога вчителя.)

    • Підкресліть саму красиву цифру .

     

    5. Порівняння чисел з використанням 

    знаків « > », « < » 

    Маша. Кульок в ящику багато.                        Той, хто зробить це швиденько,

                 Треба нам їх порівняти.                       Приз отримає гарненький.

    (Маша виклада кульки різного кольору, а діти їх порівнюють)

    1…9                                       9…8                                       2…9

    3…9                                       9…6                                 9…9   

       6.Фізкультхвилинка

    Маша.       Аня краще рахувала,                  Приз отримує чудовий,

                       Нікуди не підглядала.                Проведе фізкультхвилинку нову.

    Всі ми гарно працювали,

    Всі чудово рахували,

    А тепер відпочиваєм

    Разом з Машею співаєм. 

     

      IV Закріплення  і узагальнення отриманих знань

    1. Виконання завдань 1, 2, 6 на с. 17 зошита.

     Шістка — цифра-акробатка:

     Хвостик вниз — і вже дев’ятка!

     Кожен цифру оцю знає:

    Лічить коже і складає.

     

    1. Виконання вішованих задач

    Маша. Ми з ведмедем працювали,                         Скільки ми їх посадили -

      Дерева у гаю саджали.                              Рахувать немає сили.

    Дітки, ви допоможіть,

    Дерева порахуйте вмить.

     

    1. Он в гайку ростуть зелені                       2)  Посадили ми в гайочку

    Один дуб і вісім кленів.                                   Шість дубків і три кленочки.

    Скільки їх тут зеленіє?                                    Всі дерева полічіть, (6+3)

    Хто порахувати зуміє? (8+1).                       Відповідь правильну скажіть. (6+3)

     

    1. Посадили ми в гайочку                                       4)  Під дубком  грибочків п’ять,

    Сім кущів і два дубочки.                              Під сосною їх чотири.

    Білки цьому так радіють                               Треба їх порахувать

    Та порахувати не вміють. (7+2).                  Скільки разом? Полічили. (5+4).

     

    1. На даху п’ять голубків                6) Що у лісі так гримить?

    На сонечку грілись.                         Робить вулики ведмідь,

    Прилетіло ще чотири,                     Два він вже устиг зробити.

    Теж рядком усілись.                        Сім ще треба доробити.

    Всі біленькі, як сніг,                       Треба нам порахувати

    Скільки голубів усіх? (5+4).           Усі вулики, малята. (7+2).

     

    1. Виконання завдання 3 на с. 35 підручника.

    Маша. У цих прикладах гарненьких                       Діти, гарно ви міркуйте,

                  Мишка бігала маленька.                           Цифри правильно малюйте,

                  Цифр вона зовсім не знала,                       Все уважно порахуєм,

                  Дірочки попрогризала.                              Приклади ми полікуєм.

               
         

     

     

            + 4=8                                         + 2=8                           + 1=9

     

       4. Загадка - жарт

    Маша. Всі ви гарно працювали:                             Я дотримаюся слова:

                  І лічили, і складали.                                               Ось загадка вам чудова.

     

    (Діти Маша і Василько  інсценують загадку)

    - Скажи, Васильку, скільки літер

      Ти побачив за минуле літо?

    - Аж дев`ять. Я їх по порядку

    - Назву хоч зараз: ш – о – к – о – л – а – д – к - а.

     

    V Рефлексія результатів

    Технологія “Незакінчене речення”

     Ось і закінчилася наша зустріч із цифрою 9. Вам сподобалося?

     “Сьогодні на уроці я дізнався (дізналася)…”

     “На уроці я навчився (навчилася)…”

     “Тепер я знаю, що…”

     “Мені сподобалось…”

     

    VI Підсумок 

    - Чи справдились ваші сподівання від уроку?

    - Після якого числа стоїть число дев’ять?

    - На що схожа цифра 9? Чим вона відрізняється від цифри 6?

    - Поставте знаки « > » чи « < »            9…6                      6…9

    Шістка і дев’ятка —

    Ніби дві сестри.

    Шість — внизу кружечок,

    Дев’ять — угорі.

    - Дякую всім за старанну підготовку і участь у роботі.

     

    VII Про що розповісти батькам

    Розповісти батькам про знайомство з цифрою 9, показати як навчилися її писати.

     

    Використана література:

    1. Богданович М. В. Математика: Підручник для 1 кл. загальноосвітніх навчальних закладів / М. В. Богданович, Г. П. Лишенко. - К. Генеза, 2012.

    2. Матеріали журналів «Початкова школа», газет «Розкажіть онуку»,  

        «Початкова  освіта», 2001-2010 р.р.;

    3. Телячук В.П., Лесіна О.В. Інноваційні технології в початковій школі. – 

      Харків: Видавнича група «Основа»: ПП «Тріада+», 2007.

     

     

     

     

     

    Категорія: Для вчителя початкових класів | Переглядів: 2140 | Додав: usova83 | Рейтинг: 4.0/1
    Всього коментарів: 0
    avatar